Menü
Takip edin: Facebook Twitter Instagram
Image 1

Turkish Culinary Academy

Ekmekçilik Eğitimleri
TCA

Bu kurs programı, eksikliği hissedilen her çeşit ekmek yapabilen ekmekçi ihtiyacının karşılanması amacıyla hazırlanmıştır. Ülkemizdeki bu konudaki uygulama alanlarına örnek olarak otel, tatil köyü lokantalarına her çeşit ekmek üreten fırınlar ile özel fırınlar verilebilir. Bu kurs programını başarı ile bitiren kursiyerler kolayca iş bulabileceği alanların çokluğunun yanında ayrıca iyi bir ekmekçi olarak da yetişerek daha verimli bir hizmet vermiş olacaklardır.

 

Kursiyerlerin; Fransız, İtalyan, Danimarka, Hint ekmek çeşitleriyle kepekli, cevizli, zeytinli, domatesli ekmek çeşitlerinin temel pişirme teknikleri ile hazırlık araç ve gereçlerini tanımaları, pişirme ve hazırlık temel tekniklerini kavramaları, bu tarifleri günümüze uyarlamaları, gelecek nesillere kültürel öğeleriyle aktarmaları ve bunları kullanmayı alışkanlık haline getirmeleri hedeflenmiştir.

 

Sertifika & Belge
Profesyonel Ekmekçilik Eğitimi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak Teorik ve Uygulamalı sınavlardan başarılı olan öğrencilere

  • TCA Profesyonel Ekmekçilik Mezuniyet Belgesi,
  • M.E.B. Ekmekçilik Kurs Programı Kurs Bitirme Belgesi,
  • M.E.B. Zorunlu Hijyen Sertifikası,
  • TCA Mesleki İngilizce (Mutfak)Dil Sertifikası,
  • TCA Mesleki İspanyolca (Mutfak) Dil Sertifikası,
  • TCA Mesleki Fransızca (Mutfak) Dil Sertifikası
olmak üzere toplam 6 adet sertifika ve belge verilmektedir.Bu belgelerden M.E.B. onaylı olan 1 adet Kurs Bitirme Belgesi Uluslararası geçerlidir. Bu kurs bitirme belgeleri ile öğrenciler yurt için de devlet daireleri ve özel kurumlarda Ekmekçilik mesleğini yasal olarak icra edebilir. Ayrıca sınav neticesi alınan M.E.B. onaylı kurs bitirme belgeleri yurtdışında başta Avrupa Birliği Ülkeleri ,Amerika Birleşik Devletleri,Birleşik Krallık, İngiltere, Avustralya vb. 120 ülke de çalışma izni, göç, göçmenlik vb. başvurularda geçerlidir ve öğrencilerimiz Ekmekçilik mesleğini bu ülkelerde yasal olarak yapabilmektedir.

 

Konaklama
Eğitimlerimize Ankara dışından katılmak isteyen öğrencilerimiz anlaşmalı olduğumuz başkentin en özel ve güzel öğrenci yurtlarında veya 1+1 , 2+1 , 3+1 eşyalı residence daireler de okulumuza özel fiyatlarla konaklayabilmektedir.
Ayrıca Inn 14 Hostel'da ve Park Inn by Radisson Otel'de öğrencilerimize özel fiyatlardan da faydalanabilirsiniz.
Inn 14 Hostel

 

Katılım Şartları
en az ilköğretim mezunu kişiler katılabilir.

 

Eğitim Süresi
Profesyonel Ekmekçilik eğitim programı’nın süresi 134 saattir. Bu sürenin 80 saati Türk ve Dünya Mutfağından Ekmek ve çeşitleri yapım uygulamaları, 54 saati Mesleki Yabancı dil dersi (İngilizce,İspanyolca,Franszıca) dir. Dersler 1’e 1 (Eğitmen Şef ve Öğrenci) verilmektedir. Her ders 4 saat sürmekte, günde en az 4 en fazla 8 saat uygulanmaktadır ve öğrenciler ders gün ve saatlerini kendileri belirleyebilmektedir.

 

Eğitim Ücreti
Ekmekçilik programın eğitim ücreti peşin 30.000 TL, taksitli 35.000 TL'dir. Okulumuz tarafından şef üniforması ve eğitim dokümanları (kitap, CD vs.) öğrencilerimize hediye edilmektedir.
Okulumuzun anlaşmalı olduğu bankalardan 48 aya varan vadelerle Mesleki Eğitim Kredisi kullandırılır. Kredi kartına 6 taksit seçeneği bulunmaktadır. Senetli olarak 12 taksit ödeme yapılmaktadır.

 

Kayıtta Gerekli Belgeler
4 Fotoğraf
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Son Mezun Olunan Okulun Diploma Aslı ve Fotokopisi yada e- devlet öğrenim durum belgesi
Sabıka kaydı (e-Devlet)
Sağlık raporu (aile hekimi ya da devlet hastanesi)

 

Öyle bir eğitim ki...
Kariyerinizi Hızlandıracak
Başa Dön
Başa Dön
Loading please wait Yükleniyor ...

Ankara Yemek Kursu

Ankara Yemek Kursu, İletişim

Ankara Yemek Kursu, Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Ekmekçilik

Ankara Yemek Kursu, Lokasyon

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Aşçılık

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik

Ankara Yemek Kursu, Pidecilik

Ankara Yemek Kursu, Pizzacılık

Ankara Yemek Kursu, Butik Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Dünya Mutfakları

Ankara Yemek Kursu, Türk Mutfağı

Turkish Culinary Academy
5 stars - based on 1227 reviews
Alexsander Dubçek Cad. (Eski 626. Cadde) Yukarı Dikmen, Çankaya / Ankara, TR 06680
+90 (312) 442 6585 +90 (312) 442 6586 Hours: Mon-Fri 10am - 6:30pm Fri-Sun 11:30am - 10:00pm Categories: Dünya Mutfakları , Türk Mutfağı , Profesyonel Aşçılık , Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik , Pizzacılık , Pidecilik , Butik Pastacılık , Ekmekçilik , Pastacılık Price Range: ₺₺ Takes Reservations: Yes
Utku Obuz - The Architect