Menü
Takip edin: Facebook Twitter Instagram
Image 1

Turkish Culinary Academy

Pastacılık Eğitimleri
TCA

Bu eğitim programı ile Türk ve Dünya Mutfaklarından Pasta, Çörek, Sos, Gevrek, Turta, Poğaça, Kurabiye, Kek, Milföy Hamuru, Beze, Mus, Tart, Çikolata, Sütlü ve Kremalı Tatlılar, Krepler ve Parfeler’in hazırlıklarını, araç gereçlerini, pişirme tekniklerini, sunumlarını bilen ve uygulayan uluslararası nitelikte Pastacı yetiştirilmektedir.

 

Sertifika & Belge
Profesyonel Pastacılık Eğitimi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak Teorik ve Uygulamalı sınavlardan başarılı olan öğrencilere

  • TCA Profesyonel Pastacılık Mezuniyet Belgesi,
  • M.E.B. Pastacı (4. Seviye) Kurs Programı Kurs Bitirme Belgesi,
  • M.E.B. Temel Pastacılık Kurs Programı Kurs Bitirme Belgesi,
  • M.E.B. Zorunlu Hijyen Sertifikası,
  • TCA Mesleki İngilizce (Mutfak)Dil Sertifikası,
  • TCA Mesleki İspanyolca (Mutfak) Dil Sertifikası,
  • TCA Mesleki Fransızca (Mutfak) Dil Sertifikası
olmak üzere toplam 7 adet sertifika ve belge verilmektedir.Bu belgelerden M.E.B. onaylı olan 2 adet Kurs Bitirme Belgesi Uluslararası geçerlidir. Bu kurs bitirme belgeleri ile öğrenciler yurt için de devlet daireleri ve özel kurumlarda Pastacılık mesleğini yasal olarak icra edebilir ve Belediyelerin Ruhsat Yönetmeliğine göre Pastacılık üzerine iş yeri açabilmektedirler. Ayrıca sınav neticesi alınan M.E.B. onaylı kurs bitirme belgeleri yurtdışında başta Avrupa Birliği Ülkeleri ,Amerika Birleşik Devletleri,Birleşik Krallık, İngiltere, Avustralya vb. 120 ülke de çalışma izni, göç, göçmenlik vb. başvurularda geçerlidir ve öğrencilerimiz Pastacılık mesleğini bu ülkelerde yasal olarak yapabilmektedir.

 

Staj

 

İspanya'da Maaşlı Staj Olanakları
İspanya’nın Barselona, Kosta Brava, Kanarya Adaları, Mayorka ve Endülüs bölgesindeki oteller, resortlar ve tatil köylerinde 3 aydan 6 aya kadar maaşlı staj imkanı sağlanmaktadır.
"İspanya'da maaşlı staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

 

Amerika'da Maaşlı Staj Olanakları
En az A2 seviye İngilizce bilen öğrencilerimizi mezuniyetlerinden sonra Amerika'daki çeşitli otel, restoran ve işletmelerde saatlik ortalama 15$ - 20$ arası kazanabilecekleri 12 ay çalışabilecekleri maaşlı staj programına gitme imkanı da sağlanmaktadır.
"Amerika'da maaşlı staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

 

Konaklama
Eğitimlerimize Ankara dışından katılmak isteyen öğrencilerimiz anlaşmalı olduğumuz başkentin en özel ve güzel öğrenci yurtlarında veya 1+1 , 2+1 , 3+1 eşyalı residence daireler de okulumuza özel fiyatlarla konaklayabilmektedir.
Ayrıca Inn 14 Hostel ve Park Inn by Radisson Otel'de aşçı adaylarımıza özel fiyatlardan da faydalanarak kalabilirsiniz.
Inn 14 Hostel

 

İş Garantisi
Okulumuzun yıllardır Türkiye İş Kurumu ile yaptığı işbirliği neticesinde 174 saatlik Profesyonel Pastacılık eğitimlerini tamamladıktan sonra 12 haftalık stajlarını da başarı ile bitiren öğrencilerimiz en az asgari ücret ile işe yerleştirileceklerdir.

 

Katılım Şartları
en az ilköğretim mezunu kişiler katılabilir.

 

Eğitim Süresi
Profesyonel Pastacılık eğitim programı’nın süresi 174 saattir. Bu sürenin 4 saati Teorik, 116 saati Türk ve Dünya Mutfağından Pasta ve Tatlı yapım uygulamaları, 54 saati Mesleki Yabancı dil dersi (İngilizce,İspanyolca,Franszıca) dir. Dersler 1’e 1 (Eğitmen Şef ve Öğrenci) verilmektedir. Her ders 4 saat sürmekte, günde en az 4 en fazla 8 saat uygulanmaktadır ve öğrenciler ders gün ve saatlerini kendileri belirleyebilmektedir.

 

Eğitim Ücreti
Pastacılık programın eğitim ücreti peşin 45.000 TL, taksitli 50.000 TL'dir. Okulumuz tarafından şef üniforması ve eğitim dokümanları (kitap, CD vs.) öğrencilerimize hediye edilmektedir.
Okulumuzun anlaşmalı olduğu bankalardan 48 aya varan vadelerle Mesleki Eğitim Kredisi kullandırılır. Kredi kartına 6 taksit seçeneği bulunmaktadır. Senetli olarak 12 taksit ödeme yapılmaktadır.

 

Kayıtta Gerekli Belgeler
6 Fotoğraf
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Son Mezun Olunan Okulun Diploma Aslı ve Fotokopisi yada e- devlet öğrenim durum belgesi
Sabıka kaydı
Sağlık raporu (aile hekimi ya da devlet hastanesi)

 

Öyle bir eğitim ki...
Kariyerinizi Hızlandıracak
Başa Dön
Başa Dön
Loading please wait Yükleniyor ...

Ankara Yemek Kursu

Ankara Yemek Kursu, İletişim

Ankara Yemek Kursu, Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Ekmekçilik

Ankara Yemek Kursu, Lokasyon

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Aşçılık

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik

Ankara Yemek Kursu, Pidecilik

Ankara Yemek Kursu, Pizzacılık

Ankara Yemek Kursu, Butik Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Dünya Mutfakları

Ankara Yemek Kursu, Türk Mutfağı

Turkish Culinary Academy
5 stars - based on 1227 reviews
Alexsander Dubçek Cad. (Eski 626. Cadde) Yukarı Dikmen, Çankaya / Ankara, TR 06680
+90 (312) 442 6585 +90 (312) 442 6586 Hours: Mon-Fri 10am - 6:30pm Fri-Sun 11:30am - 10:00pm Categories: Dünya Mutfakları , Türk Mutfağı , Profesyonel Aşçılık , Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik , Pizzacılık , Pidecilik , Butik Pastacılık , Ekmekçilik , Pastacılık Price Range: ₺₺ Takes Reservations: Yes
Utku Obuz - The Architect