Menü
Takip edin: Facebook Twitter Instagram
Image 1

Turkish Culinary Academy

Profesyonel Pastacılık
&
Ekmekçilik Eğitimleri
TCA

Bu Eğitim Programı ile;Türk,Fransız,İtalyan ve diğer dünya mutfaklarından pasta,çörek, gevrek, kek, çikolata, vanilya, turta,milföy hamuru, kurabiye, beze, pizza, tart, turta, poğaça, çikolata, şeker hamuru süslemeleri,pasta tasarımı yapabilen Pastacı aynı zamanda Türk,Fransız, İtalyan, Danimarka, Hint ve diğer Dünya mutfaklarından ekmek çeşitleriyle kepekli, cevizli, zeytinli, domatesli ekmek çeşitlerinin temel pişirme teknikleri ile Pastacılık ve Ekmekçiliğin hazırlık araç ve gereçlerini tanıyan, pişirme ve hazırlık temel tekniklerini kavrayan, bu tarifleri günümüze uyarlayan, gelecek nesillere kültürel öğeleriyle aktaran ve bunları kullanmayı alışkanlık haline getirmeyi hedefleyen kendi işyerini açacak,açmış veya meslekte çalışan,çalışmak isteyen, uluslar arası nitelikte, profesyonel anlamda Yabancı Dil Bilen Pastacı ve Ekmekçi yetiştirilmektedir.

 

Eğitim Süresi
Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitim programı’nın süresi 254 saattir. Bu sürenin 4 saati Teorik, 196 saati Türk ve Dünya Mutfağından Pasta ve Ekmek yapım uygulamaları, 54 saati Mesleki Yabancı dil dersi (İngilizce,İspanyolca,Franszıca) dir. Dersler 1’e 1 (Eğitmen Şef ve Öğrenci) verilmektedir. Her ders 4 saat sürmekte, günde en az 4 en fazla 8 saat uygulanmaktadır ve öğrenciler ders gün ve saatlerini kendileri belirleyebilmektedir.

 

Sertifika & Belge
Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik Eğitimi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak Teorik ve Uygulamalı sınavlardan başarılı olan öğrencilere

 • TCA Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik Mezuniyet Belgesi,
 • M.E.B. Pastacı (4. Seviye) Kurs Programı Kurs Bitirme Belgesi,
 • M.E.B. Temel Pastacılık Kurs Programı Kurs Bitirme Belgesi,
 • M.E.B. Ekmekçilik Kurs Programı Kurs Bitirme Belgesi,
 • M.E.B. Zorunlu Hijyen Sertifikası,
 • TCA Mesleki İngilizce (Mutfak)Dil Sertifikası,
 • TCA Mesleki İspanyolca (Mutfak) Dil Sertifikası,
 • TCA Mesleki Fransızca (Mutfak) Dil Sertifikası
olmak üzere toplam 8 adet sertifika ve belge verilmektedir.Bu belgelerden M.E.B. onaylı olan 3 adet Kurs Bitirme Belgesi Uluslararası geçerlidir. Bu kurs bitirme belgeleri ile öğrenciler yurt için de devlet daireleri ve özel kurumlarda Pastacılık ve Ekmekçilik mesleğini yasal olarak icra edebilir ve Belediyelerin Ruhsat Yönetmeliğine göre Yiyecek – İçecek üzerine iş yeri açabilmektedirler. Ayrıca sınav neticesi alınan M.E.B. onaylı kurs bitirme belgeleri yurtdışında başta Avrupa Birliği Ülkeleri ,Amerika Birleşik Devletleri,Birleşik Krallık, İngiltere, Avustralya vb. 120 ülke de çalışma izni, göç, göçmenlik vb. başvurularda geçerlidir ve öğrencilerimiz Pastacılık ve Ekmekçilik mesleğini bu ülkelerde yasal olarak yapabilmektedir.

 

Konaklama
Eğitimlerimize Ankara dışından katılmak isteyen öğrencilerimiz anlaşmalı olduğumuz başkentin en özel ve güzel öğrenci yurtlarında veya 1+1 , 2+1 , 3+1 eşyalı residence daireler de okulumuza özel fiyatlarla konaklayabilmektedir.
Ayrıca Inn 14 Hostel'da ve ve Park Inn by Radisson Otel'de aşçı adaylarımıza özel fiyatlardan da faydalanabilirsiniz.
Inn 14 Hostel

 

Staj
Öğrencilerimiz 234 saat süren teorik ve uygulamalı eğitimin sonunda yurt içi stajlarını en az 12 hafta boyunca okulumuz tarafından belirlenen Ankara ve Turizm bölgelerinde (Çeşme / Alaçatı, Bodrum, Marmaris, Kapadokya vb.) bulunan Restoran,Otel, Resort, Butik Otel gibi profesyonel mutfaklarda pastacılık, ekmekçilik ürünleri bulunan işletmelerde gerçekleştirirler.Staj yerlerine buradan ulaşabilirsiniz.


Yurt dışında staj yapmak isteyen en az A2 seviye İngilizce,İspanyolca veya Fransızca bilen öğrencilerimiz ise ek ücret ödeyerek TCA’nın İspanya, Belçika, Amerika, İtalya, Kanada, Şili ,Arjantin , Peru ,Dominik, Kosta Rika ,Ekvador ve Uruguay da anlaşmalı olduğu Otel, Restoran vb. işletmelerde 3 Ay'dan 12 Ay'a kadar maaşlı ve maaşsız programlara da katılabilirler.

 

İspanya'da Maaşlı Staj Olanakları
İspanya’nın Barselona, Kosta Brava, Kanarya Adaları, Mayorka ve Endülüs bölgesindeki oteller, resortlar ve tatil köylerinde 3 aydan 6 aya kadar maaşlı staj imkanı sağlanmaktadır.
"İspanya'da maaşlı staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

 

İtalya'da Staj Olanakları
Yurtdışı stajında İtalya’ya gitmek isteyen öğrencilerimiz yapılacak mülakatı geçmeleri halinde İtalya’nın çeşitli bölgelerinde bulunan anlaşmalı olduğumuz işletmelerde 2 aylık maaşsız staj yapabilmektedirler.
"İtalya'da staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

 

Amerika'da Maaşlı Staj Olanakları
En az A2 seviye İngilizce bilen öğrencilerimizi mezuniyetlerinden sonra Amerika'daki çeşitli otel, restoran ve işletmelerde saatlik ortalama 15$ - 20$ arası kazanabilecekleri 12 ay çalışabilecekleri maaşlı staj programına gitme imkanı da sağlanmaktadır.
"Amerika'da maaşlı staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

 

Belçika'da Staj Olanakları
Yapılacak İngilizce mülakatı geçen Profesyonel pasta ve ekmekçilik öğrencilerimiz Belçika’nın önde gelen Pastahane ve Fırın işletmelerinde en fazla 3 ay olarak staj yapma imkanına sahiptirler.
"Belçika'da staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

 

İş Garantisi
Okulumuzun yıllardır Türkiye İş Kurumu ile yaptığı işbirliği neticesinde 20 haftalık profesyonel eğitimlerini tamamladıktan sonra 12 haftalık stajlarını da başarı ile bitiren öğrencilerimiz en az asgari ücret ile işe yerleştirileceklerdir.

 

Eğitim Ücreti (Peşin):
70.000 TL

 

Eğitim Ücreti (Taksitli):
75.000 TL

 

Okulumuz tarafından 2 adet Şef Üniforması, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik Şef Seti, Eğitim Dökümanları (TCA Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik Kitabı), TCA çantası öğrencilerimize hediye edilmektedir.

 

Okulumuzun anlaşmalı olduğu bankalardan 48 ay varan vadelerle Mesleki Eğitim Kredisi kullandırılır. Kredi kartına 6 taksit seçeneği bulunmaktadır. Senetli olarak 12 taksit ödeme yapılmaktadır.

 

Kayıtta Gerekli Belgeler

 • 6 Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Son Mezun Olunan Okulun Diploma Aslı ve Fotokopisi yada e- devlet öğrenim durum belgesi
 • Sabıka Kaydı
 • Sağlık Raporu (Aile Hekimi ya da Devlet Hastanesi)

Öyle bir eğitim ki...
Kariyerinizi Hızlandıracak
Başa Dön
Başa Dön
Loading please wait Yükleniyor ...

Ankara Yemek Kursu

Ankara Yemek Kursu, İletişim

Ankara Yemek Kursu, Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Ekmekçilik

Ankara Yemek Kursu, Lokasyon

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Aşçılık

Ankara Yemek Kursu, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik

Ankara Yemek Kursu, Pidecilik

Ankara Yemek Kursu, Pizzacılık

Ankara Yemek Kursu, Butik Pastacılık

Ankara Yemek Kursu, Dünya Mutfakları

Ankara Yemek Kursu, Türk Mutfağı

Turkish Culinary Academy
5 stars - based on 1227 reviews
Alexsander Dubçek Cad. (Eski 626. Cadde) Yukarı Dikmen, Çankaya / Ankara, TR 06680
+90 (312) 442 6585 +90 (312) 442 6586 Hours: Mon-Fri 10am - 6:30pm Fri-Sun 11:30am - 10:00pm Categories: Dünya Mutfakları , Türk Mutfağı , Profesyonel Aşçılık , Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik , Pizzacılık , Pidecilik , Butik Pastacılık , Ekmekçilik , Pastacılık Price Range: ₺₺ Takes Reservations: Yes
Utku Obuz - The Architect