Skip to content Skip to footer
Profesyonel Pastacılık Eğitimi ile

Yurt İçi İş Garantisi ve Yurt Dışı Stajlar

2024 eğitim dönemi kontenjanlarını görmek için:

EĞİTİM SÜRESİ

4 saat teorik, 
116 saat uygulamalı,
54 saat mesleki yabancı dil

EĞİTİM DÖNEMLERİ

Eğitimler 1’e 1 özel ders sistemi ile verilmekte olduğu için ders gün ve saatlerinizi okul yönetimi ile görüşüp belirleyebilirsiniz.

EĞİTİM ÜCRETİ

Peşin 125.000 TL
Taksitli 150.000 TL’dir.
12 ay taksit imkanı ile.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Bu eğitim programı ile Türk ve Dünya Mutfaklarından Pasta, Çörek, Sos, Gevrek, Turta, Poğaça, Kurabiye, Kek, Milföy Hamuru, Beze, Mus, Tart, Çikolata, Sütlü ve Kremalı Tatlılar, Krepler ve Parfeler’in hazırlıklarını, araç gereçlerini, pişirme tekniklerini, sunumlarını bilen ve uygulayan uluslararası nitelikte Pastacı yetiştirilmektedir.

EĞİTİM SÜRESİ

Profesyonel Pastacılık eğitim programı’nın süresi 174 saattir. Bu sürenin 4 saati Teorik, 116 saati Türk ve Dünya Mutfağından Pasta ve Tatlı yapım uygulamaları, 54 saati Mesleki Yabancı dil dersi (İngilizce,İspanyolca,Franszıca) dir. Dersler 1’e 1 (Eğitmen Şef ve Öğrenci) verilmektedir. Her ders 4 saat sürmekte, günde en az 4 en fazla 8 saat uygulanmaktadır ve öğrenciler ders gün ve saatlerini kendileri belirleyebilmektedir.

blank
Sertifika & Belge

Profesyonel Pastacılık Eğitimi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak Teorik ve Uygulamalı sınavlardan başarılı olan öğrencilere

 • TCA Profesyonel Pastacılık Mezuniyet Belgesi,
 • M.E.B. Pastacı (4. Seviye) Kurs Programı Kurs Bitirme Belgesi,
 • M.E.B. Temel Pastacılık Kurs Programı Kurs Bitirme Belgesi,
 • M.E.B. Zorunlu Hijyen Sertifikası,
 • TCA Mesleki İngilizce (Mutfak)Dil Sertifikası,
 • TCA Mesleki İspanyolca (Mutfak) Dil Sertifikası,
 • TCA Mesleki Fransızca (Mutfak) Dil Sertifikası

olmak üzere toplam 7 adet sertifika ve belge verilmektedir.Bu belgelerden M.E.B. onaylı olan 2 adet Kurs Bitirme Belgesi Uluslararası geçerlidir. Bu kurs bitirme belgeleri ile öğrenciler yurt için de devlet daireleri ve özel kurumlarda Pastacılık mesleğini yasal olarak icra edebilir ve Belediyelerin Ruhsat Yönetmeliğine göre Pastacılık üzerine iş yeri açabilmektedirler. Ayrıca sınav neticesi alınan M.E.B. onaylı kurs bitirme belgeleri yurtdışında başta Avrupa Birliği Ülkeleri ,Amerika Birleşik Devletleri,Birleşik Krallık, İngiltere, Avustralya vb. 120 ülke de çalışma izni, göç, göçmenlik vb. başvurularda geçerlidir ve öğrencilerimiz Pastacılık mesleğini bu ülkelerde yasal olarak yapabilmektedir.

Konaklama İmkanları

Eğitimlerimize Ankara dışından katılmak isteyen öğrencilerimiz anlaşmalı olduğumuz başkentin en özel ve güzel öğrenci yurtlarında veya 1+1 , 2+1 , 3+1 eşyalı residence daireler de okulumuza özel fiyatlarla konaklayabilmektedir.
Ayrıca Inn 14 Hostel ve Park Inn by Radisson Otel’de aşçı adaylarımıza özel fiyatlardan da faydalanarak kalabilirsiniz.

Yurt Dışı Stajlar

Amerika’da Maaşlı Staj Olanakları
En az A2 seviye İngilizce bilen öğrencilerimizi mezuniyetlerinden sonra Amerika’daki çeşitli otel, restoran ve işletmelerde saatlik ortalama 15$ – 20$ arası kazanabilecekleri 12 ay çalışabilecekleri maaşlı staj programına gitme imkanı da sağlanmaktadır.
“Amerika’da maaşlı staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir.”

İspanya’da Maaşlı Staj Olanakları
İspanya’nın Barselona, Kosta Brava, Kanarya Adaları, Mayorka ve Endülüs bölgesindeki oteller, resortlar ve tatil köylerinde 3 aydan 6 aya kadar maaşlı staj imkanı sağlanmaktadır.
“İspanya’da maaşlı staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir.”

Gerekli Belgeler
 • 6 Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Son Mezun Olunan Okulun Diploma Aslı ve Fotokopisi yada e- devlet öğrenim durum belgesi
 • Sabıka kaydı
 • Sağlık raporu (aile hekimi ya da devlet hastanesi)
İş Garantisi

Okulumuzun yıllardır Türkiye İş Kurumu ile yaptığı işbirliği neticesinde 174 saatlik Profesyonel Pastacılık eğitimlerini tamamladıktan sonra 12 haftalık stajlarını da başarı ile bitiren öğrencilerimiz en az asgari ücret ile işe yerleştirileceklerdir.

Eğitim Ücreti

Pastacılık programın eğitim ücreti peşin 100.000 TL, taksitli 125.000 TL’dir.

Okulumuz tarafından şef üniforması ,eğitim dokümanları, Bıçak Seti ve TCA okul çantası öğrencilerimize hediye edilmektedir.

Kredi kartına 9 taksit seçeneği bulunmaktadır.
Senetli olarak 12 taksit ödeme yapılmaktadır.