Skip to content Skip to footer
Profesyonel Ekmekçilik Eğitimi ile

Kariyerinizi hızlandırın!

2024 eğitim dönemi kontenjanlarını görmek için:
EĞİTİM SÜRESİ

80 saat uygulamalı
54 saat mesleki yabancı dil

EĞİTİM DÖNEMLERİ

Eğitimler 1’e 1 özel ders sistemi ile verilmekte olduğu için ders gün ve saatlerinizi okul yönetimi ile görüşüp belirleyebilirsiniz.

EĞİTİM ÜCRETİ

Peşin 60.000 TL
Taksitli 75.000 TL’dir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Bu kurs programı, eksikliği hissedilen her çeşit ekmek yapabilen ekmekçi ihtiyacının karşılanması amacıyla hazırlanmıştır. Ülkemizdeki bu konudaki uygulama alanlarına örnek olarak otel, tatil köyü lokantalarına her çeşit ekmek üreten fırınlar ile özel fırınlar verilebilir. Bu kurs programını başarı ile bitiren kursiyerler kolayca iş bulabileceği alanların çokluğunun yanında ayrıca iyi bir ekmekçi olarak da yetişerek daha verimli bir hizmet vermiş olacaklardır.

Kursiyerlerin; Fransız, İtalyan, Danimarka, Hint ekmek çeşitleriyle kepekli, cevizli, zeytinli, domatesli ekmek çeşitlerinin temel pişirme teknikleri ile hazırlık araç ve gereçlerini tanımaları, pişirme ve hazırlık temel tekniklerini kavramaları, bu tarifleri günümüze uyarlamaları, gelecek nesillere kültürel öğeleriyle aktarmaları ve bunları kullanmayı alışkanlık haline getirmeleri hedeflenmiştir.

EĞİTİM SÜRESİ

Profesyonel Ekmekçilik eğitim programı’nın süresi 134 saattir. Bu sürenin 80 saati Türk ve Dünya Mutfağından Ekmek ve çeşitleri yapım uygulamaları, 54 saati Mesleki Yabancı dil dersi (İngilizce,İspanyolca,Franszıca) dir. Dersler 1’e 1 (Eğitmen Şef ve Öğrenci) verilmektedir. Her ders 4 saat sürmekte, günde en az 4 en fazla 8 saat uygulanmaktadır ve öğrenciler ders gün ve saatlerini kendileri belirleyebilmektedir.

blank
Sertifika & Belge

Profesyonel Ekmekçilik Eğitimi sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak Teorik ve Uygulamalı sınavlardan başarılı olan öğrencilere

 • TCA Profesyonel Ekmekçilik Mezuniyet Belgesi,
 • M.E.B. Ekmekçilik Kurs Programı Kurs Bitirme Belgesi,
 • M.E.B. Zorunlu Hijyen Sertifikası,
 • TCA Mesleki İngilizce (Mutfak)Dil Sertifikası,
 • TCA Mesleki İspanyolca (Mutfak) Dil Sertifikası,
 • TCA Mesleki Fransızca (Mutfak) Dil Sertifikası

olmak üzere toplam 6 adet sertifika ve belge verilmektedir.Bu belgelerden M.E.B. onaylı olan 1 adet Kurs Bitirme Belgesi Uluslararası geçerlidir. Bu kurs bitirme belgeleri ile öğrenciler yurt için de devlet daireleri ve özel kurumlarda Ekmekçilik mesleğini yasal olarak icra edebilir. Ayrıca sınav neticesi alınan M.E.B. onaylı kurs bitirme belgeleri yurtdışında başta Avrupa Birliği Ülkeleri ,Amerika Birleşik Devletleri,Birleşik Krallık, İngiltere, Avustralya vb. 120 ülke de çalışma izni, göç, göçmenlik vb. başvurularda geçerlidir ve öğrencilerimiz Ekmekçilik mesleğini bu ülkelerde yasal olarak yapabilmektedir.

Konaklama İmkanları

Eğitimlerimize Ankara dışından katılmak isteyen öğrencilerimiz anlaşmalı olduğumuz başkentin en özel ve güzel öğrenci yurtlarında veya 1+1 , 2+1 , 3+1 eşyalı residence daireler de okulumuza özel fiyatlarla konaklayabilmektedir.
Ayrıca Inn 14 Hostel’da ve Park Inn by Radisson Otel’de öğrencilerimize özel fiyatlardan da faydalanabilirsiniz.

Gerekli Belgeler
 • 4 Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Son Mezun Olunan Okulun Diploma Aslı ve Fotokopisi yada e- devlet öğrenim durum belgesi
 • Sabıka kaydı (e-Devlet)
 • Sağlık raporu (aile hekimi ya da devlet hastanesi)
Eğitim Ücreti

Ekmekçilik programın eğitim ücreti peşin 60.000 TL, taksitli 75.000 TL’dir. Okulumuz tarafından şef üniforması ve eğitim dokümanları (kitap, CD vs.) öğrencilerimize hediye edilmektedir.